Новий туристичний податок у Венеції. Що варто знати?

Венеція Гран Канал

Одне з найвідоміших туристичних міст Італії – Венеція – вже кілька років поспіль, у буквальному сенсі, потерпає від потоку туристів.

Згідно результатів опитування, проведеного муніципальною владою, 99% містян висловилися “за” обмеження кількості прийнятих лайнерів і, як наслідок, обмеження туристичного потоку. В такому рішенні немає нічого дивного: гості міста створюють чимало незручностей для корінних мешканців. Надмірна кількість туристів стає причиною руйнації пам’яток архітектури і забруднення каналів, які є головною туристичною “родзинкою” Венеції.

Наразі щоденна кількість відвідувачів перевищує населення Венеції удвічі. До того ж, 70% туристів навіть не залишаються заночувати в готелі, а 30% взагалі не витрачають більше 10 євро у місті під час відвідування. Для туристично привабливого регіону подібна ситуація є абсолютно не типовою і, звісно, не приносить бажаного доходу до бюджету. Такі обставини стали можливими завдяки популяризації одноденних турів і круїзних мандрівок, що ними користуються любителі побачити все і одразу.

А як щодо лайнерів?

Круїзні лайнери – це також своєрідне екологічне лихо для Венеції.

Щороку до головної площі Сан-Марко причалює близько 600 лайнерів. Прохід між каналами викликає вібрацію від роботи величезних двигунів, а це, в свою чергу, призводить до руйнації будівель.

Круїзний лайнер заходить у місто
Круїзний лайнер заходить у місто

Так що ж там з податками?

Саме тому мер міста Луїджі Бруньяро попередив про запровадження нового податку для туристів. З 1 травня 2019 кожен турист сплачуватиме 3 євро, незалежно від кількості проведеного у місті часу.

З 2020 року податок збільшиться до 6-10 євро (сума залежатиме від сезону відвідування). Податок буде включений у вартість квитка (на літак, судно чи потяг).

Окрім цього, розглядається можливість встановлення турнікетів у визначних місцях Венеції з метою обмеження кількості відвідувачів.

Так, для площі Сан-Марко таке обмеження складатиме 65 тисяч осіб на день. Аби туристи гарантовано змогли побачити головні історичні пам’ятки, міська влада планує запровадити спеціальну систему резервації.

Варіанти для українців

В українців є ще достатньо часу, аби відвідати Венецію і трохи зекономити на сплаті податку.

На сьогоднішній день існує лишень один спосіб потрапити з України до Венеції без пересадок. Це авіапереліт від МАУ. Вартість такої мандрівки суттєва: у квітні вона складатиме від 4200-4600 грн в обидва боки. Слід враховувати, що за цим тарифом турист має право взяти з собою лише ручну поклажу.

Київ – Венеція
Приклад бронювання 18.04.2019 – 22.04.2018

Якщо ж розглядати варіанти з пересадками – то в цій царині вже відкриваються чудові перспективи. Жителям українського Півдня буде зручно дістатися до Венеції прямим рейсом із Кишенева. Wizzair пропонує своїм пасажирам квиток у 2 боки за ціною 30 євро. UPD: Вже дешеві квитки розкупили, але ціна все одно цікава! До столиці Молдови можна легко дістатися потягом чи автобусом з Одеси.

Приклад бронювання 04.04 – 10.04

Інших мешканців України більше зацікавить варіант перельоту компанії Ryanair через Краків, Стокгольм чи Берлін. Разом з пересадкою в цих містах квитки з Києва і назад (а це загалом 4 перельоти) коштуватимуть до 3300 грн. А якщо ви живете на Західній Україні, то дістатися до Кракова буде значно простіше. Варіантів безліч.

За бажанням ви можете зупинитися на кілька днів у Стокгольмі чи Кракові та подивитися ці чудові міста. Вони того варті!

Всі зазначені ціни актуальні на квітень 2019 року, коли надворі вже достатньо тепло і комфортно для відвідування європейських міст.

Тому не чекайте, вирушайте у мандрівку!

Поширити:

Вас може зацікавити...