Лоукостерів буде перевіряти Антимонопольний комітет

Wizzair та Ryanair

МАУ, Ryanair та Wizz Air запідозрили у недобросовісній конкуренції через нові правила перевезення багажу та ручної поклажі.

Антимонопольний комітет відкрив справу стосовно можливих ознак порушення конкурентного законодавства у діях авіакомпаній “Міжнародні авіалінії України”, Ryanair та Wizz Air. Таку заяву зробив голова Київського обласного територіального відділу АМКУ Олексій Хмельницький.

Згідно з новими правилами перевезення ручної поклажі та багажу, які вступили в дію 15 січня 2019 року, для пасажирів авіакомпанії МАУ встановлено наступні норми перевезення ручної поклажі в економ-класі.

  • Безбагажний тариф передбачає одне місце ручної поклажі, вагою до 7 кг та габаритами не більше, ніж 55х40х20 см, а також верхній одяг та парасольку.
  • Додаткова одиниця ручної поклажі вагою до 5 кг і розмірами не більше, ніж 40х30х10 см надається за окрему плату – 15 євро.
  • Такі речі, як пакети з магазинів Duty Free, ноутбук, преса для читання, фотоапарат, бінокль та ін. мають бути запаковані в ручну поклажу.

Як зазначив Олексій Хмельницький, такі зміни в політиці перевезення ручної поклажі авіакомпанія пояснила необхідністю забезпечити доступність квитків. Однак, МАУ не позиціонує себе як лоукост-перевізник. До того ж, встановлення нових умов перевезення ручної поклажі не вплинуло на вартість квитків чи якість послуг, розповіли в АМКУ.

А як щодо іноземних перевізників?

Увага з боку Антимонопольного комітету стосується зарубіжних лоукост-перевізників, які працюють в Україні – компаній Ryanair та Wizz Air. Нещодавно ми писали, що Ryanair та Wizz Air оштрафували на кругленьку суму. В українському Антимонопольному комітеті нагадали, що скоєння дій, визначених законодавством як недобросовісна конкуренція, тягне за собою сплату штрафних санкцій у розмірі до 5% від суми доходів від реалізованих послуг підприємства за останній рік.

Нагадаємо, що з 1 листопада 2018 року, перевізниками Ryanair та Wizz Air були введені жорсткіші правила перевезення ручної поклажі без додаткової плати. Обидві авіакомпанії дозволяють перевозити за найдешевшим тарифом одну невелику сумку, розміром до 40 x 20 x 25 см без внесення додаткової плати за ручну поклажу. Натомість, за перевезення невеликих валіз, що перевищують встановлені норми,  пасажири будуть змушені сплатити додаткові кошти.

Поширити:

Вас може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.