Ryanair VS Wizz Air: рік протистояння в Україні

Wizz Air vs Ryanair

Минув рік після заяви ірландського лоукостера Ryanair про вихід на український авіаринок. На сьогоднішній день перевізник уже запустив чи анонсував рейси у 38 напрямках. Його основний конкурент – компанія Wizz Air – здійснює або планує рейси у 46 напрямках.

Трохи більше року тому, 23 березня 2018 року, ірландський лоукост-перевізник Ryanair оголосив про свій вихід на український ринок. Це рішення вдалося прийняти з другої спроби, адже за рік до цього найбільша європейська лоукост авіакомпанія Ryanair вже намагалася розгорнути свою діяльність в Україні.

Перший рейс до Берліну перевізник Ryanair здійснив з міжнародного аеропорту “Бориспіль” у вересні 2018 року. На сьогоднішній день авіакомпанія здійснює рейси у 38 напрямках з двох міжнародних аеропортів України – з Борисполя та зі Львова. Найближчим часом планується відкриття маршрутів з Одеси і Харкова.

Натомість, головним конкурентом Ryanair в Україні залишається ще один бюджетний перевізник – угорська авіакомпанія Wizz Air, яка виконала свій перший міжнародний рейс між Києвом (аеропорт “Жуляни”) та Лондоном (аеропорт “Лутон”) у грудні 2008 року.

В свою чергу, Ryanair, яка зайшла на український ринок через 10 років після Wizz Air, вже протягом перших трьох місяців своєї діяльності розширила мапу авіаперельотів до 7 європейських країн, рейси до яких здійснюються з Києва та Львова у 17 напрямках. Варто зазначити, що в переліку маршрутів, які виконуються на базі обох перевізників присутнє дублювання рейсів. Наприклад, уже згаданий вище рейс Київ-Берлін, а також перельоти з Києва до Вільнюса, Варшави, Лондона, Братислави, Гданська, Вроцлава, Познані.

Wizzair та Ryanair
Wizzair та Ryanair

Очевидно, що відносному “новачку” (на українському ринку авіаперевезень), компанії Ryanair доводиться конкурувати з добре знаним в Україні лоукост-перевізником, повсякчас відкриваючи нові маршрути і знижуючи ціни за рахунок розпродажів та акцій. Подібна конкуренція дає свої позитивні плоди – на 2019 рік авіакомпанія Ryanair анонсувала запуск перельотів по 18 маршрутах, 6 із яких будуть здійснюватися з нових для неї аеропортів Одеси та Харкова. Однак і Wizz Air має чим відповісти. Окрім акційних пропозицій у угорського лоукостера діє програма Wizz Air Discount club, що дає змогу отримувати знижку 10 євро на кожному квитку і доступ до акційних пропозицій раніше за звичайних користувачів.

Безумовно, Wizz Air, на правах більш досвідченого перевізника на українському ринку, не збирається відставати від свого молодого конкурента Ryanair, який вже й так “перетягнув” на себе значну частину відпрацьованих маршрутів Wizz Air. За словами авіаційного експерта Олександра Ланецького, який досліджував свого часу протистояння цих двох перевізників під час освоєння литовського ринку, в Україні говорити про “війну лоукостерів” ще зарано. Безпосередня конкурентна боротьба між Ryanair та Wizz Air розгортається лише на тих напрямках, де рейси перевізників співпадають.

На сьогоднішній день обидві авіакомпанії виконують перельоти в таких напрямках:

  • Відень;
  • Берлін;
  • Франкфурт (різні аеропорти);
  • Нюрнберг;
  • Афіни;
  • Вільнюс;
  • Гданськ;
  • Катовіце;
  • Краків;
  • Познань;
  • Вроцлав;
  • Варшава (різні аеропорти);
  • Братислава;
  • Лондон (різні аеропорти).

Варто внести ясність, що авіаперевізник Ryanair здійснює перельоти до лондонського аеропорту Станстед, а Wizz Air літає в Лутон. У Варшаві ірландський лоукостер обслуговується в аеропорту Модлін, а угорський – в аеропорту ім. Шопена. У Франкфурті Ryanair здійснює посадку в аеропорту Франкфурт Хан.

Досвід Wizz Air чи зухвалість Ryanair?

Якщо порівнювати роботу з розширення присутності обох авіакомпаній в Україні, то кожна з них має свої особливості, переваги та відмінності, які можна чітко прослідкувати на діаграмі.


Як видно з діаграми, за кількістю доступних на сьогоднішній день напрямків, угорський лоукостер переважає свого ірландського конкурента. Це легко пояснити, адже станом на 23 березня 2018 року Wizz Air обслуговував 18 напрямків з України. Натомість, Ryanair лише оголосив про свій вихід на український ринок і вже за кілька днів запустив рейси Львів-Дортмунд, Львів-Катовіце та Львів-Гданськ.  

Варто зазначити, що для здійснення перельотів з Києва перевізник Ryanair користується послугами аеропорту “Бориспіль”, а  Wizz Air літає виключно з Жулян. Наразі угорський лоукостер розглядає можливість переходу на базу аеропорту в Борисполі. Причиною тому є не можливість приймати в Жулянах більш містких літаків Airbus A321.

Стосовно інших міст України, в яких представлено послуги кожного з перевізників, перевага на стороні Ryanair. Окрім вже “підкорених” обома компаніями аеропортів Києва, Харкова та Львова, ірландці заходять і до Одеси. Навіть попри недобудовану нову злітно-посадкову смугу, Ryanair планує здійснювати перельоти з одеського аеропорту. Зі свого боку, виконавчий директор перевізника Wizz Air Джозеф Вараді зазначив, що також зацікавлений у створенні бази в Одесі, однак має бажання “побачити аеропорт у дії”. Очевидно, що найближчим часом в угорського топ-менеджера з’явиться можливість оцінити роботу одеського аеропорту на прикладі свого “найближчого” конкурента. Окрім цього Wizz Air цікавиться аеропортом у Чернівцях.

З харківського аеропорту бюджетний перевізник Wizz Air здійснює наразі перельоти до 6 міст Європи. Серед них напрямок Харків-Краків може стати об’єктом протистояння обох авіакомпаній. Зважаючи на рішучі дії Wizz Air і Ryanair в Україні, варто зазначити, що найголовніші етапи чемпіонської “битви лоукостерів” чекають на перевізників у майбутньому.


Поширити:

Вас може зацікавити...