18 речей, які не можна робити в інших країнах

stop

Подорожі покликані суттєво розширити світогляд людини, подарувати новий досвід і яскраві неповторні враження. Однак, вирушаючи до іншої країни у пошуках пригод, варто врахувати культурні особливості, зважати на звичаї та обряди. А також – обов’язково звернути увагу на категоричні заборони, пов’язані з побутом, релігією та традиціями тієї чи іншої держави.

Заборона №1. Не можна наступати на гроші у Таїланді

Справа в тому, що на купюрах присутнє зображення короля Таїланду. Згідно закону, будь-яка дія, розцінена як образа в адресу королівської родини, вважається протиправною в цій країні. Навіть якщо в супермаркеті чи на вулиці у вас ненароком випали гроші, не наступайте на них ногою, аби не образити громадян та їх лідера.

Заборона №2. Не користуйтеся лівою рукою в Індії

Багатьом відомо, що в Індії для привітання, передачі грошей і продуктів харчування використовують лише праву руку. Однак мало хто в курсі, чому саме. Виявляється, в Індії ліва рука призначена для виконання туалетних справ та всіх маніпуляцій, пов’язаних з особистою гігієною. Отже, вона вважається брудною.

Також в Індії люди мало зважають на таку дрібницю, як дотримання черги. Тут діє неофіційне правило: або ти “всуваєшся” без черги, або нова черга формується просто перед тобою.

Заборона №3. Не замовляйте каву з молоком після сніданку в Італії

Італійці, відомі у всьому світі як поціновувачі кави, мають власні правила вживання цього напою. Наприклад, капучіно або каву з молоком італійці вважають шкідливою для здоров’я звичкою, адже, на їх думку, молоко негативно впливає на роботу шлунку. Саме тому замовляйте цей напій лише під час сніданку і ні в якому разі не в інший прийом їжі.

Для любителів пляжного відпочинку і прибережних розваг існує ще одна пересторога. В італійському місті Єраслея заборонено будівництво піщаних замків на пляжі – адже такі споруди заважають іншим відпочивальникам гуляти узбережжям.

late

Заборона №4. Не взувайте підбори у Греції

Жінкам, які полюбляють носити взуття з високими підборами, варто відмовитися від цієї елегантної звички під час перебування у Греції. Це пов’язано з великою кількістю історичних пам’яток та монументів, які можуть постраждати під натиском ваших шпильок.

Заборона №5. Не залишайте чайові і не тицяйте пальцем на людей у Японії

Це може виглядати дивним, проте у Країні, де Сходить Сонце, вважається недоречним залишати офіціантові гроші на чай. Відмінний сервіс – це норма для японців, тому додаткова подяка за нього не обов’язкова. Хоча ніхто й не образиться на такий прояв щедрості.

А от що в Японії категорично заборонено, так це тицяти пальцем у співрозмовника. Такий жест використовується лише в адресу неживих предметів і вважається образливим для японців.

Заборона №6. Не показуйте пальцями знак “Ок” у Туреччині

Жест, який в більшості країн символізує знак “Ок”, у Туреччині означає, що ви вважаєте співрозмовника гомосексуалістом.

Окрім цього, в провінції Бурдур заборонено вживати алкогольні напої та перебувати у стані алкогольного сп’яніння. Навіть сам факт присутності алкоголю в машині може стати причиною штрафу.

Заборона №7. Ви не можете придбати жуйку у Сінгапурі

Незважаючи на те, що жувати жуйку в Сінгапурі ніхто не забороняє, придбати її ви там не зможете. 1992 року владою країни був прийнятий закон, покликаний зменшити кількість жуйки, яку викидають на вулиці. Однак це не допомогло вирішити проблему, тому влада ухвалила заборону на продаж та купівлю жувальної гумки у цій країні. На порушників чекає суттєве покарання – сплата штрафу у сумі 1000 доларів. Для туристів діє правило ввозу жувальної гумки та територію Сінгапуру – не більше двох пачок. А за викинуту повз смітник гумку – штраф 500 доларів.

А от за перевезення у громадському транспорті екзотичного фрукту – дуріану – на туриста чекає безумовний  штраф. Сума покарання – 5000 доларів. Також не підгодовуйте голубів на вулицях Сінгапуру – це сприяє збільшенню кількості птахів та розповсюдження їхнього посліду.

Заборона №8. Не пісяйте в океан у Португалії

Нещодавно у Португалії було ухвалено закон, згідно якому всі, у кого виникло бажання “сходити до вітру” під час купання в океані, мають вийти з води. Звісно, поліцейським буде важко відстежити правопорушників, однак закон є закон.

Заборона №9. Не підгодовуйте голубів у Сан-Франциско

І знову про голубів – немає нічого поганого в тому, аби дати жменьку насіння цим птахам. Однак, у Сан-Франциско це робити категорично заборонено. Влада міста переймається, що птахів стає забагато, а їхній послід може послужити джерелом хвороб та інфекцій. Тут навіть працює гаряча лінія, що займається вирішенням подібних питань.

А от в американському штаті Аризона заборонено зрізати кактус сагуаро, навіть, якщо він зростає на вашій ділянці. Кожен, хто наважиться нанести шкоду цій гігантській рослині, може потрапити за грати на термін до 25 років. Причина такого пильного захисту полягає в тому, що сагуаро потрібно близько двохсот років, аби вирости. А цей відрізок часу трохи менший за весь період існування Америки.

Заборона №10. Не одягайте камуфляж на Карибах.

На таких островах як Барбадос, Ямайка, Домінікана, Гренада, Сент-Люсія та Сент-Вінсент мирним жителям не дозволяється носити камуфляжний одяг. Це пояснюється тим, що поліція на островах має форму камуфляжного забарвлення. Отже, аби уникнути непорозумінь із владою, залиште такий одяг удома.

Заборона №11. В Барселоні не можна ходити у бікіні

Це обмеження не стосується пляжу – тут бікіні в межах закону. Але, якщо зразу після пляжу ви забажаєте посмакувати коктейлем у барі й не переодягнете купальник, така витівка може коштувати вам 650 євро штрафу. Заборона, вочевидь, пов’язана зі збереженням та дотриманням моральних норм.

Заборона №12. “Ні” широким плавкам у Франції

У Франції чоловікам дозволено купатися лише у плавках, які обтягують тіло. Цей трохи дивний закон був прийнятий у далекому 1903 році, але досі має юридичну силу. Гігієнічні норми того часу, як і зараз, зобов’язують відпочивальників заходити в море лише у чистих плавках. Оскільки раніше вважалося, що, крім пляжу, в тісних плавках нікуди не підеш, то й використовували їх тільки для купання у морі.

Заборона №13. Не розраховуйтеся центами в Канаді

У Канаді ви не зустрінете людину, яка рахує перед покупкою товару останні копійки. Канадські закони регулюють процес купівлі-продажу таким чином, що за будь-яку річ, вартістю понад 25 центів неможливо розрахуватися монетами, номіналом 1 цент. Те саме стосується і товарів, вартістю від 5 доларів і монет, номіналом 5 центів, адже це порушує закон.

Канадські центи

Заборона №14. Закон проти куріння у Бутані

В цій країні куріння тютюнових та наркотичних виробів поза законом. Сувора заборона діє з 1729 року, після відповідного указу державного лідера, однак лише у 2004 керівництво Бутана заборонило продаж тютюну та цигарок на всій території країни. Це перша держава, яка повністю відмовилася від тютюну.

Заборона №15. Не доїдайте страви у Китаї

У деяких районах Китаю вважається непристойним залишити після трапези пусту тарілку, бодай без краплини їжі. Це можуть сприйняти як знак, що ви не наїлися і досі відчуваєте голод. Краще залиште невелику порцію їжі на тарілці, щоб дати оточуючим зрозуміти: ви ситі й більше не хочете продовжувати трапезу.

Окрім цього, попри дуже розповсюджений міф, у Китаї не заведено відригувати після їжі. Раніше, коли продукти були доступні не всім, відрижка слугувала показником заможності. Таким чином, людина демонструвала, що вона може прогодувати себе і тих, хто знаходиться за столом. Ті часи давно у минулому, і сьогодні відрижка вже не вважається нормою поведінки.

Залишки їжі

Заборона №16. “Ні” не скромному одягу на Близькому Сході

Перебуваючи в деяких країнах Близького Сходу, дотримуйтесь особливого дрес-коду. Під час відвідування Ірану чи Саудівської Аравії, одягайте скромні речі, які закривають усі частини тіла. До того ж, у цих країнах закон зобов’язує жінок і дівчат покривати голову. Також варто врахувати, що в окремих країнах, наприклад, в Йорданії, розпивати алкогольні напої можна лише у ліцензованих барах, а в Саудівської Аравії, Ємені і Кувейті це взагалі заборонено.

Якщо ви відвідуєте країну під час рамадану, то вам теж варто дотримуватися визначених правил. Мусульманам не можна їсти і пити у світлий час доби, тому вам доведеться відмовитись від їжі і води, хоча б у громадських місцях.

Заборона №17. “Ні” реінкарнації у Тибеті

Одразу після захоплення Тибету Китаєм був прийнятий дуже дивний закон: у резиденції Далай-лами заборонена реінкарнація без особливого дозволу. У 2007 році постановою державного управління з релігійних питань, живим буддам було заборонено перероджуватися в інших тілах. Влада навіть не врахувала, що вже понад 1000 осіб офіційно переродилося на Тибеті. Всі ці заборони були потрібні, аби обмежити вплив Далай-лами.

Заборона №18. Не займайтеся альпінізмом голяка у горах Швейцарії

Для того, щоб обмежити шалену популярність “оголеного альпінізму”, влада Швейцарії ухвалила закон, що дозволяє штрафувати людей, які піднімаються в гори голими. Так, до прикладу, один чоловік отримав штраф у розмірі 100 доларів за те, що пройшов голяка біля родини, яка відпочивала поряд на пікніку. Варто зазначити, що протягом останніх років у Швейцарії спостерігається справжній бум на цю розвагу. Проте кожен екстремал, який полюбляє підніматися в гори лише в одних черевиках, може отримати штраф.

Сподіваємося, наші поради стануть вам у пригоді під час відвідування різних куточків нашої планети.

Поширити:

Вас може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.