В Борисполі запрацював новий-старий термінал

Бориспіль Термінал F

Сьогодні в міжнародному аеропорту “Бориспіль” в тестововому режимі запрацював новий-старий термінал F. Першими з нового терміналу відлетіли рейси авіакомпанії “Bukovyna Airlines” до Шарм-Ель-Шейху.

Особливістю терміналу є відсутність телетрапів. Тобто пасажири, в залежності від місця стоянки літака, будуть до нього добиратися або пішки, або будуть підвозитися автобусом.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна – термінал буде прибутковим в разі виконання 15 рейсів на день. Станом на сьогодні в середньому термінал буде приймати 26 рейсів. Це рейси лоукостерів, а також чартерні перевезення. Відкриття Терміналу F дозволить розвантажити термінал D, який працював на максимальній межі.

Наразі термінал F працює у тестовому режимі. За словами керівництва аеропорту – усі нюанси і шороховатості будуть одразу виправлятися. У будівлі терміналу працюють заклади харчування, магазини Duty Free, є автомати з кавою та навіть аптека.

Як дістатися терміналу?

Дістатися до терміналу можна декількома способами.

Власним авто. Біля терміналу є велика автопарковка. На сьогодні вартість парковки 60 грн за добу чи 10 грн за годину. Найближчим часом вартість парковки зросте. Майбутня вартість не відома, вона зараз розраховується і буде проходити погодження.

Автостоянка перед терминалом F в аэропорту Борисполь.
Автостоянка перед терминалом F в аэропорту Борисполь. Фото: avianews.com

SkyBus. З Києва до аеропорту курсуватимуть SkyBus автобуси. Тепер вони будуть ходити до обох терміналів.

Boryspil Express. Розпіарена залізниця підвозить пасажирів тільки до Терміналу D. Далі пасажири можуть скористатися безкоштовним Shuttle bus, який курсуватиме щопів години. Проте графік руху залізниці і Shuttle bus не погоджений між собою. Тому пасажирам радять розраховувати на трансфер між терміналами в 45 хвилин.

Таксі. Найкомфортніше, але й найдорожчий вид транспорту.

Історична довідка

Термінал F був збудований з легких конструкцій спеціально під Євро-2012. Після проведення чемпіонату і введення в експлуатацію терміналу D, термінал F було законсервовано. Таким чином термінал не пропрацював навіть 3 років. На розконсервацію терміналу, закупку обладнення і автобуса з бюджету країни витрачено понад 100 млн грн.

Поширити:

Вас може зацікавити...