LaudaMotion стає частиною Ryanair

Наприкінці січня 2019 року світом розійшлася новина про купівлю авіаперевізником Ryanair 100% пакету акцій австрійської lowcost-компанії LaudaMotion. Це стало третім етапом придбання авіакомпанії з Відня, створеної лише у січні 2018 року. В угоді про купівлю ірландським гігантом австрійського перевізника, як і в історії авіакомпанії LaudaMotion в цілому, є кілька цікавих моментів.
- Компанію заснував відомий автогонщик, чемпіон найпрестижніших перегонів Формула 1 – Андреас “Нікі” Лауда.
- Це вже третя авіакомпанія, яку заснував Нікі. Попередні 2 збанкрутували (AirBerlin, NIKI).
- Авіакомпанія створена на базі Amira Air, котра займалась переважно чартерним і діловим перевезенням. Її перейменували і почали здійснювати пасажирські рейси у січні 2018.
- LaudaMotion виграла суд у Lufthanza щодо можливості стати правонаступником авіакомпанії NIKI. Слід зазначити, що кількома роками раніше, у 2011 році, цю компанію поглинула AirBerlin. Але в грудні 2017 австрійський суд постановив переглянути справу банкрутства NIKI.
- Більшість літаків авіакомпанія LaudaMotion отримала за умовами договору лізингу від тої ж Lufthanza. Згідно постанови Єврокомісії, завершення угоди про купівлю AirBerlin можливе у разі продажу до LaudaMotion цих літаків.
- Вже за півтора місяці після створення LaudaMotion 24.9% акцій компанії були придбані перевізником Ryanair, з подальшим правом продажу до 75% (в разі схвалення Єврокомісією). Що, власне, й сталося у жовтні 2018 року. А вже у січні 2019 Ryanair докупила залишок акцій. Подейкують, що продати компанію повністю Нікі Лауда спонукала серйозна хвороба.
Нікі Лауда і Майкл О’Лірі Фото: Ryanair - Цікавим також є той факт, що LaudaMotion не продавала квитки на свої рейси на власному сайті. Продажі здійснювалися на сайтах партнерів (Спочатку Condor, потім EuroWings і з квітня 2018 по сьогодні – Ryanair).
- LaudaMotion має монобрендову угоду на використання літаків Airbus. А Ryanair використовує виключно Boeing.
Що очікує на LaudaMotion?
У планах Ryanair зазначено збільшення пасажиропотоку LaudaMotion майже вдвічі – з 4 млн пасажирів на рік до 7.5 млн пасажирів. Задля цього найбільший європейський лоукост планує до 2020 року збільшити авіапарк компанії до 30 власних літаків.
Наразі LaudaMotion має 11 власних літаків і ще 17 орендованих. Окрім цього, планується відкриття нових маршрутів і баз, наприклад, в Німеччині й Швейцарії. Задля цього, протягом року планується вливання інвестицій у сумі понад 50 млн євро. Як прогнозують спеціалісти Ryanair, за 3 роки придбана ними компанія почне приносити прибуток. Отже, будемо сподіватися, що протягом найближчих років на бренд LaudaMotion чекає фаза розквіту без ризику бути поглинутим іншими компаніями.
Навіщо Ryanair купив LaudaMotion?
Стратегічно, купівля LaudaMotion – це дуже вдалий крок для Ryanair.
Завдяки цій угоді компанія Майкла О’Лірі отримала:
- Вигідну і перспективну базу в столиці Австрії – Відні.
- Доступ до літаків Airbus, якими раніше авіаперевізник не міг користуватися за умовами договору з виробником Boeing.
- На сьогоднішній день політика перевізника спрямована на використання менших літаків Airbus А-320. Ця модель авіалайнера потребує коротшої злітно-посадкової смуги, ніж модель Airbus А-321. Завдяки цьому з’являється можливість виконувати рейси в невеликі, другорядні аеропорти. Лоукост-перевізники віддають перевагу саме таким летовищам, адже вартість обслуговування літака в них значно нижча, ніж у великих аеропортах.
- Доволі великий штат персоналу (близько 900 осіб). До того ж, оплата праці екіпажу приблизно співпадає з діючою зарплатною політикою самого Ryanair.
- Готові туристичні напрямки з усіма дозволами.
Що це дає українцям?
З України на сьогоднішній день LaudaMotion літає виключно з міжнародного аеропорту Бориспіль. Рейси здійснюються у напрямку Відня 5 разів на тиждень (щодня, крім п’ятниці і неділі).
При цьому, в залежності від дня тижня, різняться і години вильоту, тому пасажир має можливість придбати дуже зручні суміжні рейси.

А вже з Відня LaudaMotion може відвезти вас до Марокко (Маракеш), Криту (Геракліон), Греції (Закінтос, Кос, Міконос, Родос, Корфу), Кіпру (Ларнака), Йорданія (Амман), Португалія (Фаро) і багато міст Європи.
Як бачимо – доволі цікаві напрямки для поціновувачів морського відпочинку.