Готуй сані з літа, а літній відпочинок – навесні

Болгарія Золоті піски

До початку літніх відпусток лишилось менше трьох місяців. А це означає, що саме час планувати відпочинок. Напрямок Болгарії залишається найбільш доступним для українців, а сама країна близька для наших співвітчизників ментально. До того ж – Болгарія завжди гостинно приймає туристів. Ми вирішили порівняти різні варіанти відпочинку на берегах чистого Чорного моря. Автобус чи літак? Пакетний тур чи самостійна подорож? Готель чи апартаменти? Давайте порівнювати!

Пакетний тур чи самостійна подорож?

Якщо ви бажаєте відпочивати, не переймаючись організацією всього на світі, звісно, ваш вибір – це пакетний тур. Сучасні турагенства з легкістю підберуть для вас найбільш прийнятний варіант. Варто вирішити лише 2 питання: авіапереліт чи автобус та в який готель заселятися. При плануванні самостійної подорожі питань виникатиме значно більше. Проте цей варіант виявиться економнішим та надасть вам більшу свободу пересування.


Переваги пакетного туру

 • Бронюванням всіх квитків і номерів у готелі займається турагенство.
 • Трансфер з вокзалу/аеропорту лягає на плечі турагенства.
 • У готелі є представник туроператора. Часто він приходить на допомогу при вирішенні нестандартних ситуацій.

Переваги самостійної подорожі

 • У вас більш гнучкий графік під час відпочинку та планування екскурсій. День та час вильоту не залежить від набору туристичної групи.
 • Ви пересуваєтесь регулярними рейсами. Їх відміняють і переносять набагато рідше.
 • Ви не платите за послуги турагенства.
 • Ви можете оселитися в апартаментах чи хостелі, що значно дешевше.

Як бачимо, обидва способи відпочинку мають свої переваги. Разом з тим, вони залишаються кардинально різними. Якщо вам подобається пакетний тур – ось кілька цікавих пропозицій:

 • Готель “Магнолія” – гарний готель у м. Созополь. Має власний аквапарк. Авіа з Києва. Харчування – сніданок (шведський стіл). Відпочинок для двох на 9 ночей буде коштувати 570 євро.
 • Готель Atlantis Resort & SPA – м. Бургас. 4 басейни, затишні номери, безкоштовний WiFi. На 9 ночей зі сніданками для двох буде коштувати: авіа – 824 євро, автобус – 430 євро.

Тут і далі для чистоти порівняння ми будемо зазначати відпочинок на 10 днів, 9 ночей у готелях чи апартаментах з хорошим рейтингом в дати з 17 червня 2019 по 27 червня 2019.

Літаком чи автобусом?

Види транспорту

Ще кілька років тому такого питання у пересічного громадянина не виникало. Авіасполучення було дуже дороговартісним. Регулярного сполучення не було. Сьогодні ситуація змінилась догори дригом.

Для прикладу прямий регулярний рейс Київ – Бургас – Київ українською авіакомпанією SkyUp, на двох буде коштувати 270 євро. Аналогічний автобусний переїзд обійдеться в 170 євро. Проте час подорожі літаком – 1 година 45 хвилин, в той час як автобусом ви витратите трохи більше 29 годин. Який варіант для вас більш прийнятний – вирішувати вам.

Готель чи апартаменти?

При подорожі пакетним туром цього питання у вас не виникне, адже вам запропонують тільки ті готелі, з якими у туроператора є укладені договори. Таким чином, самостійна подорож надає більше можливостей.

Зазвичай проживання в готелі коштує дорожче, ніж аренда квартири. Болгарія не є виключенням, проте різниця тут буде не така вже й разюча. Пристойний готель можна знайти за 232 євро на 9 ночей. Апартаменти у центрі, з хорошими умовами і відгуками можна орендувати за 210 євро. Тому, обираючи тип житла і, власне, саме житло, в першу чергу, враховуйте наступні показники:

 • Віддаленість від пляжу.
 • Віддаленість від архітектурних та туристичних пам’яток.
 • Віддаленість від зупинок громадського транспорту і магазинів.
 • Чи збираєтесь ви готувати самостійно?

Власне, головною перевагою апартаментів буде наявність власної кухні та пральні. Нагадуємо, що ви маєте чудову можливість зекономити на бронюванні житла, отримавши знижку 41$.

Чи варто брати готелі з харчуванням у Болгарії? Чи можна харчуватися виключно в кафе та ресторанах? Чи дорожче буде готувати самостійно? Про все це читайте в окремій статті, яка присаячена виключно харчуванню в Болгарії

Поширити:

Вас може зацікавити...