Готуємося до літа: топ-5 курортів Чорногорії

Чорногорія

Чорногорія – гостинна країна, розташована на узбережжі Адріатичного моря, щороку приваблює тисячі туристів з України. Переваги очевидні: безвізовий в’їзд для українців, красива природа, м’який клімат, різноманіття історичних пам’яток, смачна їжа, відмінний сервіс та помірні ціни. Пропонуємо розглянути 5 найпопулярніших курортів Чорногорії та, можливо, цього літа вирушити до одного із них.

Будва

Найбільш привабливе туристиче місто Чорногорії. Шалена популярність цього курорту вплинула і на кількість запропонованих послуг, і на рівень цін.

Будва

Переваги:

  • Велика кількість ресторанів, кафе і барів.
  • Розмаїття сувенірних магазинів та екскурсійних турів, які можна замовити в одній з численних туристичних фірм. Якщо ви не бажаєте користуватися їхніми послугами, вирушайте у мандрівку Чорногорією самостійно. Між Будвою та іншими містами здійснюється регулярне автобусне сполучення.
  • Широкий вибір житла будь-якої категорії.

Недоліки:

  • Великий вибір гучних розваг може не припасти до душі любителям усамітнення та сімейного відпочинку.
  • Ціни вищі, ніж на відпочинок в інших містах Чорногорії.

Пляжі Будви

У самому місті налічується 5 загальнодоступних пляжів: Слов’янський, Річардова глава, Могрен-1 і Могрен-2 (безкоштовні) та Dukley beach club (платний).

  • Головний міський пляж, який у сезон приймає найбільшу кількість відпочивальників – це Слов’янський пляж. Місце досить гучне і багатолюдне – шанувальники спокійного відпочинку тут не затримуються. Однак, є і значна перевага Слов’янського пляжу – безліч ресторанів, кафе, дитячих майданчиків та водних розваг.
  • На противагу брудному і галасливому Слов’янському пляжу, в районі пляжів Могрен можна спокійно відпочити з родиною та дітьми. Вода тут – найчистіша в окрузі, вхід у море пологий, а територія – компактна і маленька, що дозволяє батькам пильнувати за малюками біля води. Пляжі Могрен-1 і Могрен-2, розділені один від одного скелею, розташовані за 15-20 хвилин ходьби від центру міста.
  • На всіх пляжах передбачена оренда шезлонгів (ціни коливаються від 10 до 25 євро).

Історичні та культурні пам’ятки Будви

  1. Старе місто. Компактність території та велика концентрація пам’яток дозволяє обійти Старе місто за півгодини. Сплативши приблизно 1,5 євро, ви можете піднятися на кріпосну стіну і помилуватися Будвою з висоти. Тут же розташована середньовічна Цитадель з оглядовим майданчиком, руїнами церкви Святої Марії (пам’ятка 8 ст.), галереєю, музеєм (вхід близько 2,5 євро), рестораном та розкішними краєвидами на місто.
  2. Монастир Подострог. Колишня резиденція правителів Чорногорії, на території збереглося 2 церкви 10 та 18 століття. Вхід вільний.
  3. Острів Святого Миколи. Дістатися до місцевих Гаваїв (таку неофіційну назву острів отримав завдяки розташованому тут ресторану) можливо на катері (вартість близько 3 євро в обидва боки). Також приблизно за 5 євро можна придбати квиток на морську прогулянку з відвідуванням острова. Вхід на острів безкоштовний. Тут на туриста чекає чисте море, затишні скелясті бухти і відносно вільний простір (у порівнянні з велелюдністю Слов’янського пляжу). Варто зазначити, що ціни у вище згаданому ресторані досить високі, а от шезлонг і парасольку на острові можна орендувати за помірну ціну (10 євро на цілий день).

Як дістатися до Будви?

Від аеропорту Тиват до курорту Будва можна дістатися кількома способами: автобусом, трансфером або на таксі.

  • Найдешевший варіант – автобус (приблизно 2 євро). До найближчої автобусної зупинки треба дійти з аеропорту пішки.
  • Якщо бажаєте зекономити час і не шукати зупинку, доцільно буде замовити трансфер (вартість приблизно 20 євро).
  • Поїздка до міста на таксі може коштувати вам удвічі дорожче (прослідкуйте, щоб водій увімкнув лічильник).

Герцег Нові

Це зелене містечко, розташоване у Которській затоці, зажило слави ботанічного саду Чорногорії. Колись давно мореплавці завезли сюди рослини з різних куточків планети, і більшість успішно прижилася на новому місці. Під час прогулянок вулицями Герцег Нові, туристи звертають увагу на величезні кактуси, пальми, екзотичні фрукти, дерева і квіти.

Герцег Нові

Переваги:

  • надзвичайно гарна стара частина міста;
  • велика кількість рослин і зелених насаджень;
  • вартість житла нижча, ніж в інших курортних містах (наприклад, у Будві).

Недоліки:

  • нерівномірний ландшафт: багато сходів, що може створювати незручності для туристів з візками;
  • відносно велика віддаленість від головних туристичних родзинок Чорногорії;
  • переважно бетонні пляжі.

Пляжі Герцег Нові

У межах міста переважають бетонні пляжі, проте в околицях ви знайдете безліч затишних місцин, до яких можна дістатися катером, сплативши 2-5 євро. Найкращою локацією для відпочинку вважають Жаницю – пляж, який раніше належав Йосипу Брод Тіто, президенту Югославії.

Плюсом цього пляжу є чиста вода. Вона така прозора, що на дні мешкають морські їжаки (часто їх присутність вважається детектром чистоти води у морі). На щастя, у центральній частині пляжу, вірогідність наступити на морського їжака мінімальна. Окрім цього, із території пляжу відчалюють катери у напрямку острова-фортеці Мамула, на якому дозволено купатися і засмагати.

Мінус Жаниці полягає у гальковому покритті й у нижчому рівні температури води, порівняно з іншими курортами узбережжя. Для засмагання можна взяти в аренду шезлонг і парасольку.

Історичні та культурні пам’ятки Герцег Нові та околиць

  1. Старе місто. Тут розташована “візитівка” курорту – вежа Сахат-Кула з годинником, зведена турками 1667 року. Всередині будівлі зберігається ікона “Чорна Мадонна”. Також рекомендуємо відвідати православний храм Архангела Михаїла і скуштувати води з розташованого неподалік турецького фонтана Карача, оглянути околиці фортець Форте-Маре (14 століття) і Канлі-Кула (15 століття).
  2. Регіональний музей. Розташований у будівлі 17 століття, оздобленій у стилі бароко. Окрім цікавої ботанічної колекції, що налічує понад 100 видів квітів та інших рослин, тут зберігаються археологічні знахідки різних періодів (амфори, інструменти, предмети побуту), а також низка ікон, виконаних которськими майстрами.
  3. Гора Orjen. Сніг на її вершині (1895 м) лежить аж до кінця травня, тому турист, при бажанні, може скупатися у теплому Адріатичному морі, а вже за пару годин – спускатися з гори на лижах чи сноуборді. В ясну погоду звідси відкривається чарівний краєвид, що охоплює всю Чорногорію, частину сусідньої Герцеговини, хорватський Дубровник та кілька південних островів Далмації. Підйом на вершину гір Orjen або Subra можна здійснити на джипі.

Як дістатися до Герцег Нові?

І знову мандрівникам доступні 2 шляхи вирішення цього питання: бюджетний і тривалий або дорогий і швидкий.

  • Найдешевший варіант дістатися до курорту – знайти зупинку і почекати на попутний автобус. Вартість проїзду приблизно 2 євро.
  • Швидко і комфортно до Герцег Нові турист зможе дістатися трансфером, попередньо замовивши його за ціною приблизно 45 євро (на легкове авто).
  • Якщо ви бажаєте скористатися послугами таксі, перевірте, чи ввімкнув таксист лічильник.

Ульцинь

Курортне місто на кордоні з Албанією, відоме своїми піщаними пляжами (що для Чорногорії вважається рідкісним явищем). Відпочивати в Ульцині полюбляють кайтсерфери, а для прихильників нудизму працює офіційний нудиський пляж, розташований на острові Ада Бояна.

Ульцинь

Переваги:

  • тут зазвичай тепліше, ніж в інших регіонах Чорногорії, завдяки піщаному покриттю, вода на дні швидше прогрівається;
  • менше відпочивальників, ніж на популярних курортах;
  • ціна на їжу, сувеніри та шезлонги нижчі, ніж у Будві.

Недоліки:

  • через піщане дно вода у морі досить мутна, порівняно з гальковими пляжами.

Особливості:

Курорт не популярний серед відпочивальників з країн СНД, однак, його залюбки відвідують албанці. Російська мова тут не поширена (на відміну від Будви), однак, порозумітися з місцевими можна за допомогою англійської.

Ульцинь пляжі

Найпопулярніший пляж – Велика плажа, що простягається на 12 км у довжину, розташований у п’яти кілометрах від Старого міста. Відстань до нудиського пляжу – 17 км. Міські пляжі досить маленькі за площею, в сезон тут багато відпочивальників. Тому шанувальникам індивідуального відпочинку ми рекомендуємо винайняти авто або замовити таксі, щоб вільно подорожувати узбережжям.

Ульцинь: історичні та культурні пам’ятки

  1. Цитадель. Тут відбував ув’язнення іспанський письменник Мігель де Сервантес. Саме в Ульцині був народжений образ Дульсінеї, дами серця, в яку був закоханий Дон Кіхот.
  2. Скадарське озеро. В його околицях мешкає безліч видів рідкісних птахів, для спостереження за якими з’їжджаються орнітологи та любителі з різних країн світу. Прогулянка озером на човні коштує приблизно 7 євро.
  3. Цетине. Стародавня столиця Чорногорії, де розташовані: церква Різдва Богородиці на Чипурі, Цетинський монастир, палац короля Миколи I, королівський театр “Зетський Дім” (найстаріший у країні), Блакитний палац, у якому знаходиться резиденція Президента Чорногорії.

Як дістатися до Ульцині?

Трансфер з аеропорту Тивата коштуватиме вам від 60 євро за легкове авто. Але є більш бюджетний варіант – знайти найближчу зупинку і сісти на попутний автобус, який прямує у потрібному вам напрямку. Проблема полягає у тому, що єдиний такий автобус їде тільки вранці. Вартість квитка – близько 9 євро. Також є інший варіант – доїхати до Будви і вже звідти дістатися автобусом до Ульцині.

Свєті Стефан

Ідеальне місце для сімей з дітьми, а також для тих, кому не до душі гучна музика і юрби туристів.

Переваги:

  • Тихе, чисте і малолюдне місце для відпочинку. Якщо вам рапотом не вистачає розваг, завжди можна сісти на автобус (приблизно 2 євро) чи таксі (приблизно 10 євро) і вже за 5-20 хвилин ви будете в Будві.
  • Траса проходить на рівні вище від селища, тому шум від автомобілів не заважатиме вашому відпочинку.

Недоліки:

  • Курорт знаходиться на схилі гори, тому доведеться багато пересуватися східцями. Туристам з дитячими чи інвалідними візками це може створити додаткові незручності. Обхідна дорога збільшує шлях до пляжу приблизно на один кілометр.
  • Пляжне покриття – у вигляді об’ємної гальки.
  • Ціна на оренду житла трохи вища, ніж у сусідній Будві.

Пляжі Свєті Стефан

Муніципальний пляж займає лише половину берегової лінії – зліва від гірського перешийка. З правої сторони від цього перешийка розташована територія закритого пляжу, який належить готелю Aman Sveti Stefan.

Історичні та культурні пам’ятки Свєті Стефан та околиць

  1. Острів Свєті Стефан. Одна з найбільш популярних пам’яток Чорногорії: тут розташована резиденція короля: вілла Мілочер (на сьогодні це частина готельного комплексу). Потрапити на територію мають змогу лише мешканці п’ятизіркового готелю Aman Sveti Stefan. А також гості вельми недешевого ресторану, забронювавши столик напередодні. Решта відпочивальників може милуватися пам’яткою та зробити фото з території муніципального пляжу.
  2. Національний парк Дурмітор. Занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На території парку простягається гірський масив Дурмітор, окрасою якого вважається каньйон річки Тара (найглибший у Європі та другий за величиною у світі). А ще в цьому парку ви зможете промчати з вітерцем найвищим арочним автомобільним мостом у Європі, а також відвідати гірськолижний курорт Жабляк.
  3. Бар. Розпочати прогулянку рекомендуємо зі Старого міста, де сучасні котеджі співіснують поряд із руїнами Кафедрального собору Святого Георгіята залишками церкв Святої Катаріни та Святої Венеранди. Серед інших пам’яток – палац короля Миколи, в будівлі якого зараз розташований історичний музей, церква Святого Миколи, яка виконувала роль резиденції католицького архієпископа протягом багатьох років. Тут же вам відкривається можливість відвідати гору Валуіца, з вершини якої італієць Гульельмо Марконі передав перший радіосигнал із Бару до Барі.

Як дістатися до Свєті Стефан?

Найзручніший спосіб – заздалегідь замовлений трансфер (від 30 євро за легкове авто) або таксі з аеропорту

З метою економії коштів можете скористатися громадським транспортом. Для цього потрібно знайти зупинку, сісти на автобус, який прямує до Будви, а потім здійснити пересадку на автобус до курорту Свєті Стефан. Така мандрівка забере у вас півтори години часу та коштуватиме вам близько 5 євро.

Котор

Місто, розташоване в південно-східній частині Которської затоки, біля підніжжя гірського хребта Ловчен. У різні періоди свого існування Котор перебував під владою Римської імперії, Венеціанської республіки, Австро-Угорщини, Італії… Внаслідок такого змішування культур сформувався унікальний курорт, де варто побувати кожному туристові, який завітав до Чорногорії.

Котор

Переваги:

  • Старе місто, про красу якого свідчить присутність у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
  • Більшість кафе та ресторанів розташовані в старовинних будівлях.
  • Не зважаючи на великий потік туристів, навіть під час сезону в місті чисто.

Недоліки:

чистоту води “псують” пришвартовані у порту круїзні катери і яхти.

Історичні та культурні пам’ятки Котору

  1. Вежа Святого Іоанна, збудована венеціантами. Підготуйтесь, прогулянка не буде легкою – 1400 сходинок, подолавши які ви отримаєте розкішний краєвид у якості бонусу. З листопада до березня вхід безкоштовний, в інший час – близько трьох євро.
  2. Старе місто. Лабіринт з вузьких вуличок, вздовж якого розташовані рядами будинки 12-14 століття. На одній з площ велично здіймається вгору собор Святого Трифона – один з найбільш відомих символів міста. За рогом ховаються справжні скарби: церква Святого Луки (13 століття), церква Святої Анни (12 століття), церква Святої Марії (13 століття), церква Богоматері-Цілительки (15 століття), театр Наполеона (19 століття).
  3. Пераст. За офіційними даними тут проживає лише 300 осіб, містечко давно виконує роль своєрідного музею під відкритим небом. Відносно невелика територія вмістила 17 палаців, 16 церкв (увійти можливо лише до трьох із них). В околицях розташовані численні устричні ферми, тому скуштувати морські делікатеси тут можна дешевше, ніж у тій самій Будві.

Як дістатися до Котору?

Із Будви до Котору курсують автобуси. Дорога забере у вас близько півгодини і коштуватиме приблизно 3-3,5 євро в один бік. Машиною можна дістатися Котору за 20 хвилин.

Підсумки

Який курорт обрати для відпочинку в Чорногорії – вирішувати вам. Однак, якщо ви подорожуєте з дітьми, зверніть увагу на затишні пляжі Свєті Стефана та Герцег Нові. Для драйвового відпочинку з дискотеками, клубами і гучними компаніями, завітайте до Будви. Якщо бажаєте поєднати пляжний відпочинок з оглядом природної краси, вирушайте до Ульцині. А стародавнє містечко Котор запрошує любителів історії.

Важлива інформація

Валюта: євро. Долари можна обміняти, проте за вкрай невигідним курсом. Безготівковий рахунок діє у більшості ресторанів, магазинів та барів, розташованих у курортних містах Чорногорії.

Віза громадянам України не потрібна. На території Чорногорії можна перебувати до 90 днів.

Пляжний сезон триває з кінця квітня до кінця жовтня, в цей час температура морської води коливається від +18 до +25 градусів, повітря – від +20 до +25.

Міжнародні аеропорти. Їх у Чорногорії два – у столиці Подгориці й місті Тиваті. Другий розташований за 20 км від Будви і за 10 км від Котору та зручний для туристів, які прямують до узбережжя.

Поширити:

Вас може зацікавити...