Весняний Рим літаком за 85€

Колізей

Весна – найкраща пора для відвідин столиці Італії – Риму. Ми відшукали відмінні варіанти подорожі, яку варто здійснити до початку спеки. Римські температурні режими вже на початку червня доволі часто бувають нестерпними.

Ось приклади і посилання для бронювання:

06.04 – 10.04 –

Київ - Рим - Київ 06.04 - 10.04
Київ – Рим – Київ 06.04 – 10.04

21.04 – 25.04 –

На диво, тільки російськомовна версія сайту дає таку ціну, англійська і українська – значно дорожчі.

Київ - Рим - Київ 21.04 - 25.04
Київ – Рим – Київ 21.04 – 25.04

18.05 – 22.05 –

Київ - Рим - Київ 18.05-22.05
Київ – Рим – Київ 18.05-22.05

Чому саме Рим? Перш за все, “Вічне місто” славиться своїми туристичними пам’ятками і архітектурними родзинками. Про них багато написано, тому не будемо дублювати вже відомі факти. Цього разу на вас чекають поради і секрети комфортного та економного перебування у Римі.

Пересування містом

У місті добре налагоджена система муніципального транспорту. Про особливості транспортної системи читайте в окремій статті. А в цій публікації ви дізнаєтесь, як зекономити на туристичних автобусах. Рекомендуємо влаштувати собі трамвайну екскурсію, здійснити яку можна звичайним міським трамваєм.

Трамвайні маршрути побудовані так, що на них можна дістатися до більшості туристичних цікавинок. А завдяки неспішному руху трамваю, можна роздивитися все навколо. Біля пам’яток архітектури, таких як, Колізей, Капітолійський холм, Триумфальна арка і колона Трояна, можна зійти з трамваю, зробити з десяток-другий фото і поїхати собі далі наступним рейсом.

Roma Pass

Більшість туристично привабливих європейських міст впровадили спеціальну туристичну карту з набором унікальних можливостей для відвідувачів. Рим не є виключенням: для туристів та гостей міста розроблена пластикова карта Roma Pass. Власне, це 2 окремі карти.

Перша дає право на необмежену кількість поїздок  муніципальним транспортом, а друга використовується для доступу до музеїв. Перевагою цієї карти є те, що перші 2 музеї (архітектурні комплекси, розкопки) на вибір ви можете відвідати безкоштовно і БЕЗ ЧЕРГИ. В Колізеї навіть встановили окремий турнікет для власників цієї карти. Починаючи з третього музею, ви отримуєте знижки. Дисконт розповсюджується також на відвідування деяких виставок чи концертів.

Повний перелік музеїв та івентів можете переглянути на сайті http://romapass.it/ де, власне, є можливість і придбати ці карти.

Вода і харчування.

Як ми зазначали вище, влітку в Римі неймовірно спеконтно. В зв’язку з цим, у місті функціонує потужна мережа питних фонтанчиків. В них можна вгамувати спрагу, а також наповнити свою пляшку свіжою водою. Доволі корисна порада, зважаючи на той факт, що за півлітрову пляшку води в туристичних кварталах з вас можуть взяти близько 3 євро.

Щодо харчування у Римі також є дієва порада. Звертайте увагу на заклади харчування, де обслуговуються місцеві мешканці. У таких місцях зазвичай ціна гармонійно поєднується з якістю, адже поруч з історичними та архітектурними пам’ятками обід чи вечеря у кафе коштуватиме значно дорожче. Також пам’ятайте, що випити каву за барною стійкою коштуватиме вдвічі дешевше, ніж за столиком того самого закладу.

Черги

Черги – це справжня проблема Риму. Аби відвідати Ватикан, туристу необхідно спершу вистояти 1-2 години для придбання квитка. Потім слід витратити стільки ж часу, аби потрапити на екскурсію. Але не варто опускати руки.

Черга в собор св. Петра
Черга в собор св. Петра

Вихід є! І не один, а одразу два.

  1. Можна купувати комбіновані квитки – одразу на відвідування кількох різних музеїв. Це вигідніше і за ціною, і за витраченим часом. Проте діє цей квиток 2 дні.
  2. Або ж придбати квитки онлайн (http://travelq.rome.ticketbar.eu/ru/home/). Так одну з черг вдається оминути. До того ж, сайт має російськомовний і англомовний інтерфейси.

Як показує досвід, римські туристи заполоняють місто близько 10 години ранку. Тому ще одна порада: якщо ви хочете сфотографуватися без купи сторонніх людей у кадрі, варто виходити з помешкання трохи раніше.

Сієста

Ні, це не вигадка з фільмів чи книжок. Зазвичай заклади громадського харчування, магазини і вуличні торговці мають обідню перерву з 12:30 до 15:30. А ресторани можуть ще й влаштовувати прибирання з 15:30 до 19:00.

З 19:00 починається вечеря, але пошук вільних місць може перетворитися на справжній квест. Тому бронюйте столики заздалегідь.

Зверніть увагу, що багато магазинів у Римі не працює у неділю.

Сподіваємося, наші поради полегшать ваші Римські канікули. Рекомендуємо не гаяти часу і замовляти квитки, адже вони швидко розкуповуються.

Поширити:

Вас може зацікавити...